Satış Öncesi

  • Uygun paraşüt seçimi, malzemeler konusunda danışmanlık

MAYA, yamaç paraşütçüleri için ağırlık aralığının üst yarısında bir kanat yüklemesini önerir. Çünkü bu, keyifli bir uçuş için en iyi performans dengesini sunar.

Doğru boyut seçimi, uçmayı umduğunuz koşullara ve kişisel tercihlere bağlıdır. MAYA, deneyimi ile bu konudaki seçiminizde de size yardımcı olur.

Daha ağır kanat yüklemesi nedeniyle, üst ağırlık aralığında uçan bir yamaç paraşütü daha dinamik tepkiler verecek, daha doğrudan uçacak ve daha az çökme yaşayacaktır. Bu kurgu, özellikle güçlü termal veya rüzgarlı koşullar için daha  uygundur. Çoğunlukla dağlarda uçuyorsanız, bu koşulları göz önünde bulundurmanız çok önemlidir.

Orta ila düşük ağırlık aralığında uçan bir yamaç paraşütü, hafif kanat yüklemesi nedeniyle yumuşak tepkilere sahip olacak ve daha uysal uçuş özellikleri sergileyecek, ancak daha sık çökme eğilimi gösterir.

Düşük ağırlık aralığında uçan bir yamaç paraşütü; özellikle zayıf termallerde çökme hızınızı en aza indirmek veya öncelikle düzlüklerde uçmak için uygundur.

Bununla birlikte, daha büyük kanat alanı, kuvvetli rüzgarlarda kanat kontrolünü zorlaştırır. Boyutunuzun seçimi konusunda emin değilseniz veya iki beden arasındaysanız, kendi tercihlerinize göre karar verin ve her iki boyutu da mutlaka test edin.

  • Hızlı iletişim

Yakınlarınızda ki bayilerimizden hemen stok bilgisi, deneme uçuşu ve her türlü teknik bilgiyi alabilirsiniz. Veya hiç beklemeden, direk bizimle iletişime de geçebilirsiniz.

  • Doğru bilgilendirme

MAYA ailesi; teknik bilgisi yüksek ve pilot güvenliği ile memnuniyeti konusunda çok hassastır. MAYA’nın önceliği; her zaman size en uygun, en güvenilir ürünleri sunmaktır.

Her konuda, her zaman hiç çekinmeden bize veya bayilerimize danışabilirsiniz. MAYA ailesi olarak uçuşla ilgili uzun ve keyifli sohbetleri çok sevdiğimizi tahmin etmek zor olmamalı.