Hakkımızda

Maya Paraşüt

Uzun yıllardan beri  Türk tasarımı yamaç paraşütü ile uçmak kurduğumuz bir hayaldi. Bu hayali gerçekleştirmek için 2012’de Ölüdeniz – Fethiye’de kurulan şirketimiz aynı yıl teorik tasarım ve araştırmalarına başladı.

2014 yılında ilk prototip kanadın ” NOMAD ” testleri gerçekleşti.

Şimdi ise yeni kanatlarımız, kuşamlarımız ve yedek paraşütlerimizden oluşan ürün yelpazemiz ile beraber, daha iyiyi yapmak için, sizlerinde desteği ile çalışmaya devam ediyoruz.

blank
Muzaffer Can Ergin
Kurucu & Tasarımcı

Yamaç paraşütü macerasına 1999 yılında, Hacettepe Üniversitesinde Nükleer Enerji Mühendisliğinde okumaya başladığı zaman, Hacettepe Havacılık kulubünde başladı. Yine Hacettepe Havacılık kulübünde eğitmenlik yaptı. Daha sonra İzmir’de özel eğitimler verdi. 2006 yılından itibaren Ölüdeniz’de yaşamaya ve çalışmaya başladı. 2012 yılında Maya Paraşüt’ü kurdu.

blank
Emre Gürer
Acro Pilot

Emre, yamaç paraşütüne 2010 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Havacılık Kulübü’nde başladı. Bir sezon mesafe uçuşları yaptıktan sonra akrobasiye yöneldi. Aktif olarak 2013 yılından itibaren akrobasi çalışmalarına Akil Pilotlar takımı ile beraber devam etmektedir. Maya Paraşüt’ün ana karargahı Ölüdeniz’de yaşamakta ve ticari tandem pilotu olarak çalışmaktadır.

blank
Ernur Pihava
Ar-ge Mühendisi

Yamaç paraşütü ile 2004 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi havacılık topluluğunda tanıştı. Klup bünyesinde eğitmenlik sonrası, uçuş maceralarına aktif olarak devam ediyor.
Aynı zamanda otomotiv sektöründe yer alan bir firmada, tasarım ve ürün geliştirme mühendisi olarak çalışmaya devam ediyor.
Mevcut ikamet yeri İzmir ….

Kullanıcı Yorumları

 • I just Test the new class B of @mayagliders the Shaman 2 and is a pleasure to fly, I have the opportunity to make a classic cross country flight route around in the base of the Himalayas in Nepal and the performance is excellent, flying this glider is a pleasure from the beginning on takeoff, climbing in thermals, on transit using the speed bar, the glider is just efficient in all of them, the Shaman2 can be described with one word “Comfort” is a excellent choice to be the first glider afther finish the school flights, excellent job ones again Maya Gliders.

  blank
  Ronald Enrique Mendoza
  Experienced and Talented Acro Pilot - Instructor - Professional Tandem Pilot
 • I love the how easy take off and land. Nomad 3 is a very stable and easy to use glider. Very good Thermalling and feels safe during the flight . I love it !

  blank
  Olcay Unal
  Professional Tandem Pilot - Instructor - Acro Pilot
 • Haydi 2 is a very safe glider. I am very happy with its performance.

  blank
  Öykü Gökalp
  Experienced Pilot